ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА

5 книг по економіці які повинен прочитати кожен

Ми радимо читати ці книги в оригіналі для кращого розуміння автора.

Книги, які потрібно прочитати, щоб вирішити, чи дійсно ви хочете займатися економікою, і книги, які будуть дуже корисними для наших студентів на факультеті економіки

Дарон Аджемоглу, Джеймс Робінсон. «Чому одні країни багаті, інші бідні»

На питання про причини багатства деяких народів остаточної відповіді досі не отримано. Більше того, різноманітні приклади «економічних чудес» (Сінгапур, Тайвань, Японія) та «економічних катастроф» (Аргентина, Зімбабве, Греція) XX століття ставлять під сумнів існування єдиної відповіді, яка була б вірною для всіх країн.

Два відомі американські економісти у своїй книзі ретельно аналізують практично всі фактори, які можуть впливати на економічний розвиток країн (зокрема, географічне розташування, наявність природних ресурсів, культурні особливості), та пропонують свою відповідь. На думку Аджемоглу та Робінсона, процвітання чи злидні країн визначаються економічними та політичними інститутами — «правилами гри» у взаємодії влади та суспільства.

Ця серйозна праця, що спирається на безліч досліджень та наукових статей самих авторів, дуже популярна і легко написана і розрахована на масового читача.

Сільвія Назар. «Шлях до великої мети. Історія однієї економічної ідеї»

Професор бізнес-журналістики Колумбійського університету Сільвія Назар уславилася книгою «Прекрасний розум. Життя генія математики та нобелівського лауреата Джона Неша», в якій біографія математика та економіста Джона Форбса Неша була розказана паралельно з досить точним викладом його наукових досліджень – і з якою було знято оскароносний фільм «Ігри розуму». У своїй наступній книзі Назар вирішує ще важче завдання, яке полягає у тому щоб показати розвиток економічної науки протягом XIX і XX століть крізь призму біографій і поглядів видатних економістів (від Альфреда Маршалла та Йозефа Шумпетера до Мілтона Фрідмана та Пола Самуельсона). З цієї вкрай захоплюючої, хоч і небезперечної розповіді про те, як економічні теорії сприяють економічному розвитку, можна дізнатися, наскільки тернистий шлях до великої мети перетворення на краще життя всіх людей на планеті.

Ха-Джун Чанг. «Як влаштована економіка»

У своїй попередній книзі «23 факти про капіталізм, які від вас приховують» (23) Ха-Джун Чанг, професор економіки з Кембриджу, пояснює, що 95% відсотків економіки — це здоровий глузд . З тих самих позицій написана і ця книга: в ній коротко і дуже ясно викладаються етапи розвитку капіталізму (починаючи з 1500 року і до наших днів), обговорюються основні поняття та терміни, якими оперують економісти (валовий внутрішній продукт та валовий національний продукт, стійкий економічний зростання, безробіття, нерівність і бідність), описуються особливості різних шкіл економічної думки (від австрійської та марксистської до неокласичної та кейнсіанської) а також аналізуються ролі держави та ринку в економіці. Ця книга може бути чудовою відправною точкою для вивчення економіки, доповненням до будь-якого підручника з макроекономіки або довідником з історії економічної думки.

Hіколас Грегорі Менк’ю. «Принципи економікс»

Праця Менкью, що стала класичною, вважається по праву одним з найвдаліших підручників з економіки, який навчає насамперед способу думати і ставити питання як економіст. У ньому представлено не так багато спеціалізованих моделей, практично не використовуються математичні методи, зате розбирається величезна кількість кейсів з різних галузей життя, що робить підручник досить простим і цікавим для читання. Але основна його перевага — максимально широке охоплення тем. «Принципи економікс» включають не тільки основи фундаментальної економічної теорії (мікроекономіки, тобто принципів роботи окремих ринків, і макроекономіки — поведінки ВВП і цін у короткостроковому та довгостроковому періодах), а й доступні викладені елементи теорії міжнародної торгівлі, теорії організації промисловості ( поведінки фірм), економіки громадського сектора та фінансового аналізу – дисциплін, за якими написані окремі товсті підручники.

Олів’є Бланшар. «Макроекономіка»

Той факт, що існує безліч макроекономічних шкіл, накладає відбиток як на викладання макроеноміки, так і на її сприйняття в цілому: хороших підручників з макроекономіки безліч, але жоден з них не дає єдиної картини і повного уявлення про те, що все- таки таке макроекономіка. Книга Бланшара на цьому фоні вирізняється своєю чіткою структурованістю та продуманою логікою викладу. Виділяючи в економіці три періоди (короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий), Бланшар послідовно розглядає їх і показує, чому на різних проміжках часу справедливі різні висновки. Велике місце у підручнику приділено ролі очікувань економічних агентів, а також аналізу застосування макроекономічної (фіскальної та грошово-кредитної) політики у різноманітних реальних обставинах.

Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Записуйся на курси юристів

Дізнайся як отримати більше знань для своєї кар'єри
Отримуйте сповіщення

Підпишіться на нові публікації

Дані зберігаються згідно з
ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

Категорії

Поширити публікацію

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Коментувати