ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА

Топ-5 акцій від «філософа з Уолл-стріт» Білла Міллера

Міллер був одним із найуспішніших керуючих, чий фонд обганяв S&P 500 15 років поспіль. У кризу він ухвалив низку невдалих рішень, але після цього не пішов на пенсію. В які акції вірить інвестор?

Геніальний філософ з Уолл-стріт

Легендарний інвестор Білл Міллер з відзнакою закінчив Університет Вашингтона та Лі, отримавши ступінь з економіки у 1972 році. Але після навчання він не відразу поринув у професію. Міллер працював офіцером військової розвідки за кордоном, а потім вивчав філософію в аспірантурі Університету Джонса Хопкінса. За його словами, філософія прищепила йому критичне мислення та аналіз, які потрібні для роботи в інвестиційному бізнесі. Деякі люди прозвали його “філософом з Уолл-стріт”.

В Україні схожу освіту можна отримати в Ізмаїльському фаховому коледжі економіки і права. Наші випускники отримують потужну базу знань яка дозволяє швидко приймати правильні інвестиційні рішення навіть у кризових ситуаціях.

У 2019 році Miller Value Partners став одним із найкращих в історії хедж-фондів, показавши прибутковість у 119%. За даними Whalewisdom на кінець квітня, активи під управлінням фонду оцінюються у $3,35 млрд.

За даними на кінець першого кварталу, всього в інвестпортфелі фонду були папери 114 компаній. По 20 з них були укладені угоди з кол-опціонами – договорами, за якими покупець опціонів отримує право придбати певний актив за заздалегідь обумовленою ціною і в конкретний час.

DXC Technology

Акцій у портфелі – 5,24 млн

У 2017 році підрозділ корпоративних послуг компанії Hewlett Packard Enterprise злився з компанією Computer Science Corporation. Так виникла DXC Technology. Цього ж року вона почала торгуватися на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Американська компанія працює більш ніж у 70 країнах світу. Вона розробляє програми для бізнесу, сервіси кіберзахисту, надає хмарні рішення, допомагає іншим компаніям модернізувати їхню IT-інфраструктуру, підвищити продуктивність та ефективність роботи.

За 2020 вартість акцій DXC Technology впала на 31,5%, проте з початку цього року вона встигла зрости на 54,64%. Фінансовий 2021 рік для компанії вже завершився. За його підсумками виручка склала $17,7 млрд, проте DXC зазнала чистих збитків у розмірі $146 млн.

Amazon

Акцій у портфелі – 39 тис.

Найбільша у світі платформа електронної комерції розпочинала свій шлях із продажу книг. Її засновник Джефф Безос став найбагатшою людиною у світі. На початку липня він залишив посаду гендиректора Amazon, але залишається головою ради директорів. 20 липня мільярдер успішно злітав у космос.

У портфелі Miller Value Partners є не лише акції компанії, а й кол-опціони. Це означає, що Міллер розраховує на зростання акцій Amazon. За минулий рік папери компанії подорожчали на 76,26%, а останні сім місяців зросли ще на 13,6%.

Виторг Amazon за 2020 рік склав $386 млрд, а за перший квартал цього року – $108,5 млрд. Чистий прибуток за ці періоди досяг $21 млрд і $8,1 млрд відповідно. У другому кварталі вона зросла на 48,6%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, до $7,8 млрд.

OneMain Holdings

Акцій у портфелі – майже 2,37 млн

Компанія працює під брендом OneMain Financial та видає споживчі та автокредити, а також страховку. Сума позики варіюється від $1,5 тис. до $20 тис. Компанія обслуговує 2,3 млн. клієнтів.

Вона веде своє походження від компанії Commercial Credit, заснованої у Балтіморі у 1912 році. Після серії поглинань та злиття у 1998 році її купив Citicorp, після чого сформувався фінансовий конгломерат Citigroup. Він хотів провести IPO OneMain і у 2014 році подав заявку до Комісії з цінних паперів та бірж США.

За п’ять років до цього конгломерат вже оголошував, що хоче продати цей бізнес, оскільки він більше не відповідав стратегії Citigroup з обслуговування більш заможних споживачів. Проте попередні спроби продати його провалилися. У результаті IPO відклали, а у 2015 році OneMain викупила компанія Springleaf Holdings за $4,25 млрд. Об’єднана компанія зберегла назву OneMain Financial.

За 2020 рік акції компанії зросли на 14,26%, а з початку цього року – на 25,02%. Минулого року її чистий прибуток склав $730 млн, проте це менше, ніж у 2019 — тоді він досягав $855 млн. У першому кварталі 2021 року цей показник склав $413 млн, тоді як за аналогічний період минулого року він був лише $32 млн. OneMain Holdings також випустила звіт за другий квартал, згідно з яким чистий прибуток у цей період склав $350 млн.

ADT Inc

Акцій у портфелі – 13 млн

Як кажуть у компанії, її історія розпочалася 5 квітня 1874 року з нічного злому. Едвард Калахан разом із Елішем Ендрюсом заснували компанію Gold and Stock Telegraph. Якось у будинок Ендрюса увірвався грабіжник. Після цього інциденту Калахан створив телеграфну систему оповіщення, сполучену із центральною станцією – перша система безпеки. Згодом з’явилася компанія American District Telegraph (ADT).

Зараз ADT встановлює системи безпеки у житлових будинках та приміщеннях малих та великих підприємств у США. Зокрема, камери відеоспостереження, детектори диму, а також системи розумного будинку, за допомогою яких можна відчиняти двері через смартфон, віддалено керувати освітленням та стежити за будинком через камеру.

Крім того, ADT захищає клієнтів від крадіжки особистих даних – моніторит даркне та інші місця, де інформацію можуть виставити на продаж або використовувати для шахрайства. Якщо дані все ж таки вкрадуть, компанія обіцяє відшкодувати збитки або витрати, виплативши до $1 млн.

За минулий рік акції ADT трохи впали в ціні – на 1,01%, але за останні сім місяців їхня вартість зросла на 35,67%. 2020 року виручка компанії склала $5,315 млн — майже стільки ж, як і 2019 року. Чистий збиток виріс із $424 млн до $632 млн рік на рік.

У першому кварталі цього року виручка знизилася на 5% порівняно з аналогічним періодом минулого року до $1,3 млн, але чисті збитки сильно зменшилися. У першому кварталі 2020 року він сягав $300 млн, а в першому кварталі цього — $48 млн.

Farfetch

Акцій у портфелі – майже 2,34 млн

Farfetch – це глобальний маркетплейс для преміального сегменту модної індустрії, товари на якому розміщують понад 1,3 тис. брендів, бутіків та універмагів. Серед них Fendi, Gucci, Prada, Jimmy Choo та багато інших. Компанію заснував Жозе Невеш у 2007 році. Платформа доступна у 190 країнах світу, зокрема у Росії.

До структури компанії входять бутики Browns та Stadium Goods, платформа для створення та розвитку модних брендів New Guards, а також Farfetch Platform Solutions, яка розробляє рішення та технології в галузі електронної комерції для корпоративних клієнтів.

За 2020 рік акції Farfetch злетіли на 516,52%, проте за останні сім місяців знизилися на 24,71%. Минулого року виторг компанії збільшився на 64% рік до року до $1,7 млрд. Валовий прибуток склав $770,9 млн, проте збиток після вирахування податків досяг $3,3 млрд.

У першому кварталі цього року виручка зросла на 46% рік до року до $485 млн, і компанія отримала прибуток – після оподаткування вона досягла майже $516,7 млн, а валовий прибуток склав $220,8 млн.

Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Записуйся на курси юристів

Дізнайся як отримати більше знань для своєї кар'єри
Отримуйте сповіщення

Підпишіться на нові публікації

Дані зберігаються згідно з
ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

Категорії

Поширити публікацію

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Коментувати