ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА

Як формується рейтинг інвестиційної привабливості

Інвестиційна привабливість - це поняття, яке фахівці відносять до самостійної економічної категорії з різних причин.

Насамперед, показник цієї категорії говоритиме про ефективну стійкість стану підприємства чи певного регіону у фінансовому сенсі. Також він свідчить про дохідність капіталу, який знаходиться в обороті, курсів акцій та оптимального рівня дивідендів, які плануються до виплат. Другий, не менш важливий чинник – це те, що інвестиційна привабливість формується, зокрема, завдяки конкурентоспроможності продукції, виробленої конкретним підприємством, по всій території досліджуваного регіону.

Для того, щоб отримати реальну картину привабливості компанії, країни, підприємств, таке інше, щодо інвестицій, слід провести незалежну соціально-економічну оцінку самого суб’єкта, використовуючи спеціальні напрацювання. У цій ситуації йдеться про таке поняття як Рейтинг інвестиційної привабливості, який формується найчастіше з використанням розробок спеціальних методик.

Історія розвитку рейтингу інвестиційної привабливості

Потрібно сказати, що практику складання таких рейтингів було розпочато відносно недавно – буквально у другій половині 90-х років минулого століття. У процесі було задіяно як теоретичні праці, так і практичні дослідження вітчизняних і зарубіжних представників виробничих структур, юрисдикції та менеджменту. Особливу увагу приділялося вивченню досвіду аналізу та зіставлення інвестиційної привабливості різних країн по всьому світу. Робота у цьому напрямі розпочалася з досліджень Гарвардської школи бізнесу періоду 1960-х років минулого століття.

За час, починаючи 1996 року, коли практично всі країни стали широко використовувати метод рейтингу інвестиційної привабливості, і до 2016 року сам процес зазнав деяких змін. Це було зумовлено специфічним розвитком соціально-економічної ситуації у різних країнах, а в окремих випадках – і через розвиток нормативно-правової бази.

Що враховується під час створення Рейтингу інвестиційної привабливості?

Інвестиційна привабливість регіонів проходить аналіз Агентством крізь призму двох самостійних характеристик, які враховуються як окремо, так і в комплексі, а саме:

  • Інвестиційний потенціал

Це поняття включає характеристику кількісних показників. У цьому обов’язково враховується насиченість конкретної території регіону всілякими чинниками виробництва. До них входять природні ресурси, наявність та потенціал робочої сили, базові фонди, присутність та формат розвитку інфраструктури, споживчий попит населення та багато чого іншого – все, що впливає на передбачені обсяги інвестування в регіон.

  • Інвестиційний ризик

Інвестиційний ризик – це якісно-кількісна характеристика, що  повною мірою відбиває некомерційні ризики досліджуваного середовища – ті, із якими доводиться зіштовхуватися підприємцям у суб’єкті. Крім того, даний сектор дослідження також включає загальний стан максимальної кількості бізнесу в регіоні. Щоб отримати майже ідеальну картину, під час створення Рейтингу інвестиційної привабливості обов’язково враховуються показники, надані відомствами різного рівня. Як правило, у цьому випадку зазвичай використовуються матеріали, що подаються такими джерелами:

  • Держкомстат;
  • Міністерство фінансів України;
  • Казначейство України;
  • Банки;
  • Міністерство охорони навколишнього середовища;
  • Міністерство зв’язків.

Фахівці, які задіяні у цих сферах, мають гарну освіту в економічній сфері та з різних інших напрямків. Це дає можливість отримувати необхідну інформацію для складання Рейтингу в максимально точному руслі.

Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Записуйся на курси юристів

Дізнайся як отримати більше знань для своєї кар'єри
Отримуйте сповіщення

Підпишіться на нові публікації

Дані зберігаються згідно з
ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

Категорії

Поширити публікацію

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Коментувати