ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА

Які навички вигідно виділяють фінансистів

На сьогоднішній день фінансисти є ключовою фігурою у роботі багатьох компаній. Як правило, світу бізнесу потрібні дуже хороші фахівці, які вміють не лише управляти грошовими потоками, а й здатні ефективно примножувати капітали підприємства.

Основні обов’язки фінансиста

Орім того, що цей фахівець веде фінансові активи, має зайнятість у плануванні та контролі надходжень фірми, працює з інвестиціями, він також виступає як далекоглядний стратег, який розуміється на ринкових тенденціях. Якщо говорити про базові напрямки діяльності досвідченого фінансиста докладніше, тоді слід зазначити таке:

  1. Практично у всіх сферах народного господарства здійснюється діяльність спеціаліста у галузі фінансів.
  1. Фінансист – це управлінець, від якого залежить планування можливостей збільшення прибутку підприємства, фахівець, який впливає на прогнозування результатів господарської діяльності. Фінансист має бути в курсі справ не лише всередині підприємства, а й країни загалом.
  2. Представник цієї спеціальності має вміти моделювати ситуації, проводити аналіз різних подій, робити аналітичні висновки.

Потрібно сказати, що молоді фахівці, які закінчили навчання за спеціальністю «Фінанси», зазвичай йдуть на роботу бухгалтерами, помічниками економістів, співробітниками планових відділів на підприємства. Це дає можливість отримати за цей час безцінний досвід. За успішних показників у роботі вони можуть продовжити роботу у фінансовому відділі. Тут суть їх завдань полягатиме в ціноутворенні, бюджетуванні, маркетингу, управління активами, податковому плануванні, бухгалтерській звітності, страхуванні, управлінні нерухомістю. Як правило, фінансовий відділ тісно співпрацює з іншими відділами – наприклад, з бухгалтерією, планувальним, маркетинговим відділом. Окрім того, вони мають безпосередній контакт із організаціями іншого плану – такими, як інвестиційні компанії, банки таке інше.

Хто він такий – бездоганний фінансист?

Більшість роботодавців хочуть, щоб фінансисти якнайбільше поглиблювалися у всі процеси роботи компанії і могли розбиратися в них на рівні власника. Ключова вимога до фінансиста на сьогоднішній день — це ефективність, яка найчастіше вимірюється за декількома основними критеріями:

  • Точність прогнозу.

Якщо з’являється якась сума важливих витрат, не закладена до бюджету, компанії треба терміново шукати додаткове фінансування, яке є дорогим. Цей недолік безпосередньо пов’язаний з роботою фінансиста.

  • Швидкість реакції на зміну основних фінансових показників компанії.

Фахівець повинен завжди бути в курсі фінансового стану компанії, який відображається в основних показниках. А за потреби хороший фінансист знає, коли і яким саме чином реагувати на зміни даних даних.

  • Кількість часу, необхідного для пошуку потрібної інформації або помилки.

Під час роботи у фінансиста постійно виникає потреба знайти якусь певну цифру. При правильно налаштованій фінансовій системі у нього на це має йти мінімальна кількість часу.

  • Кількість часу, що витрачається на вирішення фінансових питань.

Всі бізнес-процеси в компанії мають бути детально прописані для раціонального використання часу. При цьому всі структурні відділи повинні бути пов’язані в єдину фінансову систему, та їхня діяльність має відбиватися на фінансових показниках компанії.

Крім того, важливими рисами для роботи у фінансовій галузі є: наявність всебічної освіченості та гострого розуму, схильного до аналізу та детального проектування з перспективою у часі; вміння працювати з документацією та комп’ютерними програмами, які використовуватимуться для полегшення розрахунків та складання баз даних. Також необхідні вміння організовувати час, високий рівень відповідальності, добре розвинені комунікативні здібності, високий рівень моральної витривалості та багато чого іншого.

Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Записуйся на курси юристів

Дізнайся як отримати більше знань для своєї кар'єри
Отримуйте сповіщення

Підпишіться на нові публікації

Дані зберігаються згідно з
ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

Категорії

Поширити публікацію

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Коментувати