ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА

У чому відмінність фінансиста від бухгалтера чи економіста

Людина, яка досить далека за своїм видом діяльності від економіки, найчастіше сприймає посаду бухгалтера, фінансиста та економіста як єдине ціле. Насправді це за своєю суттю зовсім різні спеціальності, які передбачають різницю не лише у самій специфіці роботи, але й у покладених на робітників обов'язки.

Ті, хто планує вступати до Ізмаїльського професійного коледжу економіки та права, повинні вже спочатку знати, яка перспектива очікує на них  у майбутньому, і який фронт робіт належить виконувати. Тому дана стаття буде для вас дуже доречною, дозволяючи розібратися у всіх тонкощах цих двох дуже важливих професій.

Хто такий фінансист?

Фахівець цього напряму забезпечує управління капіталом, тому для нього головне – сам бізнес. Як правило, у молодій компанії цю роль виконує сам її власник. Але коли підприємство розростається, то для нього вже потрібен окремий працівник, який забезпечує контроль за виконанням поставлених завдань.

До обов’язків фінансиста входить:

 • проведення аналізу доходів та витрат;
 • робота з планування та контролю бюджетних планів;
 • складання довгострокових та короткострокових прогнозів;
 • відстеження та аналіз місця компанії на ринку;
 • моніторинг процесів виконання KPI.

Фінансист або фінансовий менеджер працює з документами та з необхідною інформацією протягом усього свого робочого часу. Як правило, його роботодавцю потрібні показники ліквідності, активів і пасивів, а також оцінка компанії із застосуванням різних методик. Від його правильно виконаної роботи залежить дуже багато, у тому числі й ухвалення найважливіших фінансових рішень. Наприклад, у їхній компетенції – вирішувати, брати чи не брати кредити, куди і як вкладати гроші, як укладати договори про залучення нових фінансових коштів, тощо.

У першій декаді кожного місяця фінансист робить управлінський звіт із внесеними важливими для власника параметрами. При виявленні проблем спеціаліст прораховує потенційні загрози та пропонує варіанти шляхів їх вирішення.

Як правило, досвідченим фахівцем у цьому напрямку може стати людина і без 30-річного стажу. Адже дуже часто сучасні фінанси вимагають занурення у бізнес та креативного підходу, знання нових систем та програм для роботи.

Хто такий бухгалтер чи економіст?

Представник цієї спеціальності веде  бухгалтерський облік у компанії, займається документообігом, підготовкою та надсиланням бухгалтерської та податкової звітності до контролюючих органів. Він повинен добре знати галузеве законодавство, легко оперувати нормативною базою та постійно підвищувати рівень своєї кваліфікації. До обов’язків бухгалтера входить:

 • ведення первинного бухобліку;
 • робота з документацією з прийому, обробки та контролю;
 • формування  розрахунків, нарахувань протягом певного періоду;
 • участь у розрахунках із клієнтами, постачальниками;
 • фіксація на рахунках бухгалтерського обліку операцій;
 • нарахування заробітної плати працівникам компанії;
 • видача довідок працівникам про заробітну плату;
 • підготовка та складання бухгалтерської та податкової звітності до податкової інспекції та позабюджетних фондів.

Хороший спеціаліст, як правило, діє у рамках бухгалтерських стандартів. Він працює тільки з фінансовими даними, на відміну від фінансиста, який враховує всі дані, щоб дати правильні прогнози і брати до уваги все, що впливає на бізнес. Також бухгалтер має відношення до історії – він фіксує всі угоди та операції, тоді як фінансист складає плани на майбутнє.

Як бачите, спектр роботи у бухгалтера та фінансиста відрізняється разюче. Тому ці посади найчастіше поділяють між двома працівниками. Для однієї людини це велике навантаження, а для власника – ризик отримати некоректний звіт та проблеми з податковою.

Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Записуйся на курси юристів

Дізнайся як отримати більше знань для своєї кар'єри
Отримуйте сповіщення

Підпишіться на нові публікації

Дані зберігаються згідно з
ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ

Категорії

Поширити публікацію

Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Коментувати